"Где-то и около" показали в Херсоне (сюжет на Первом Национальном, от 12.02.2011)

Понедельник, 21 февраля 2011 г.
Рубрика: Пресса
Просмотров: 2472
Подписаться на комментарии по RSS

"Десь і довкола" показали в Херсоні. Це п'єса Ганни Яблонської, яка три тижні тому загинула під час теракту в аеропорту "Домодєдово". Експериментальна репетиція відбулася в рамках театрального фестивалю «Лютий/Февраль». Глядачі певною мірою ставали учасниками дійства. Воно - жорстоке, насичене ненормативною лексикою, але за цим стоїть велика поезія, вважають критики.

На репетиції - оплески. "Десь і довкола" - п'єса про сучасних людей, які поряд. Такими їх бачила Яблонська. Й характери героїв не прикрашала.

Андрій Май, художній керівник центру ім. Всеволода Мейерхольда:

- На жаль, Аня цю п'єсу не побачить. Але минулого року ми її запрошували. Й коли ми зустрічалися в Москві, Аня сподівалася, що цього року вона її побачить.

Півтора року тому режисер Маяковський прочитав п'єсу «Десь і довкола» під авторським псевдонімом Іванов. Його зацікавила провокативність стосунків і безвихідь - коли людина хоче бути щасливою, але не може здійснити своїх бажань. Уже під час репетицій з'ясувалося: Іванов - це молодий драматург Ганна Яблонська.

Євген Маяковський, режисер:

- Мне этот Иванов очень понравился, так как она очень живая и в ней есть место всему, то что мне всегда нравилось в драме, здесь и юмор, и филисофия, и быт.

Усі другорядні персонажі п'єси водночас є й головними героями. Це - безмежні можливості для акторської імпровізації.

Олексій Букалов, актор:

- Роль обрала мене, і це було дійсно цікаво. Бо в житті я не такий, як було показано на сцені. Я не використовую ненормативну лексику, я не курю, не пью. А тут зовсім інша особа. Це було цікаво це був такий виклик, що мені було цікаво прийняти.

Постановку херсонського режисера в колі шанувальників творчості Яблонської глядачі оцінили неоднозначно:

Лілія, глядачка:

- Багато нецензурних слів, висказувань. Я вважаю, що вистава не вдалась. Не знаю, яка привілєгія є в тому що можна пити та курити, і дивитись, що актори щось там кажуть.

Костянтин, глядач:

 - Мені сподобалася гра акторів, сподобалася постановка цієї п'єси. Сподобалося те, що ситуації в п’єсі були життєві. Вони показують нас трошки перебільшено, що викликає в нас посмішку, а інколи сміх.

Наступного року для гостей театрального фестивалю організатори обіцяють підготувати вже кілька сценічних версій п'єси Ганни Яблонської «Десь і довкола».

Автор: Володимир Мельник. Оператор: Тетяна Яковлєва.
Перший Національний (эфир от 12.02.2011).
Читать и смотреть на официальном сайте телеканала: http://1tv.com.ua/uk/news/2011/02/12/3718

Оставьте комментарий!

Используйте нормальные имена.

Если вы уже зарегистрированы как комментатор или хотите зарегистрироваться, укажите пароль и свой действующий email. При регистрации на указанный адрес придет письмо с кодом активации и ссылкой на ваш персональный аккаунт, где вы сможете изменить свои данные, включая адрес сайта, ник, описание, контакты и т.д., а также подписку на новые комментарии.

(обязательно)